Arrestohet Ajet Marku, i arratisur nga burgu 313

79

pranga-arrestimPolicia e kryeqytetit ka mundur të kapë pas 3 vitesh në arrati Ajet Marku, i arratisuri nga burgu i sigurisë së lartë 313 në Tiranë në vitin 2010. Marku është arrestuar sot nga forcat e komisariatit nr 5 në Tiranë në banesën e një të afërmi në Kamëz, pasi kërkohej prej vitesh nga policia.

Në banesë u bllokua një kamion me materiale të vjedhura. Markaj ishte dënuar me 15 vite burg për akuzën e tentativës së grabitjes së një banke.   Marku u arratis më datën 2 dhjetor të 2010-ës gjatë kohës së ajrimit. Ai plagosi rojen dhe arriti të kapërcejë murin dhe të largohet me shpejtësi.