Tag archive for ‘standardet’
By albaniaplus On E premte, Prill 19th, 2013
0 Comments

Zbardhet takimi i Nishanit me Raporterët e Asamblesë Parlamentare të KE-së

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani zhvilloi sot një takim me Raporterët e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Jonathan Evans dhe Grigore Petrenco, të cilët ndodhen në Shqipëri për të More...

By albaniaplus On E martë, Prill 16th, 2013
0 Comments

Zbardhet takimi Eshton- Nishani

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti në një takim Zëvendëspresidenten e Komisionit Europian dhe Përfaqësuesen e Lartë për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë në Bashkimin Europian, Baroneshën Catherine More...

By Fatos Mahmutaj On E mërkurë, Prill 10th, 2013
0 Comments

PD: Ndryshim balancash në KQZ

Mazhoranca qeverisëse në Shqipëri ka kërkuar ndryshimin e balancave të përfaqësimit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Kështu, zyra nga grupi parlamentar demokrat janë shprehur për largimin e anëtarit More...

By Imelda Tasho On E hënë, Prill 8th, 2013
0 Comments

BE investon 272.75 milion euro, për të promovuar bashkëpunimin rajonal në Ballkanin Perëndimor.

Komisioni Europian/foto Albaniaplus Bashkëpunimi rajonal i Ballkanit Perëndimor, është simuluar në një logjikë koherente nga Bashkimi Europian. Vendet, që duan të aderojnë në BE, kanë tërhequr vëmendjen More...