Tag archive for ‘sali berisha’
By albaniaplus On E premte, Prill 19th, 2013
0 Comments

Dade: Saliu kurs përplasje me ndërkombëtarët

Deputetja e Partisë Socialiste dhe njëkohësisht Nënkryetare e Komisionit të Jashtëm Parlamentar, Arta Dade, ka dhënë një deklaratë për shtyp, ku akuzoi sërish në emër të Partisë Socialiste veprimet More...

By albaniaplus On E enjte, Prill 18th, 2013
0 Comments

PS: Shqipëria si Tunizia

Taulant Balla, deputet i Partisë Socialiste në një deklaratë për mediat theksoi se’ The Economist’ e ka cilësuar Shqipërinë si një regjim hibrid dhe se jemi klasifikuar në vendin e 90, pas Tunizisë More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 17th, 2013
0 Comments

Rama: Saliu i PPE-së nuk e shpëton dot Saliun e PD-së

Lideri Socialist Rama, ka reaguar nëpërmjet rrjetit social Twitter, në lidhje me deklaratën e Presidentit të Partisë Popullore Europiane, Martens, duke deklaruar : “Saliu i PPE flet për KQZ-në si të More...

By albaniaplus On E martë, Prill 16th, 2013
0 Comments

Pushteti vendor nën kontrollin e opozitës

LSI deklaroi për mediat se për hir të parimit të balancës politike të theksuar nga vetë lideri demokrat Berisha, në përgatitje të zgjedhjeve të 23 qershorit, pushteti vendor do të vihet nën kontrollin More...

By albaniaplus On E hënë, Prill 15th, 2013
0 Comments

PS: Kryeministri i trembur nga vota e emigrantëve

Erion Veliaj, Sekretar për Rininë dhe Emigracionin në Partinë Socialiste, ka deklaruar për mediat sot, se, Kryeministri Berisha po mashtron sërish në lidhje me mundësinë e votimit për emigrantët. Sipas More...

By albaniaplus On E premte, Prill 12th, 2013
0 Comments

AK, Balla : Kasapi i votës së lirë në sulm për grabitjen e zgjedhjeve

Aleanca Kuqezi, ka reaguar nëpërmjet një deklarate publike, ndaj tentativës së fundit së maxhorancës, për të marrë anëtarin e LSI-së, në KQZ. Sipas AK-së, kasapi i votës së lirë, Berisha ka plan More...

By albaniaplus On E martë, Prill 9th, 2013
2 Comments

14 vjeç dhëndër, 16 vjeç votues!

E drejta e mohuar për të votuar Mariola Guxho Gjino/Perralle nga e kaluara. Kushtetuta Shqiptare, në nenin  8 të saj thotë : “Republika e Shqipërisë mbron të drejtat kombëtare të popullit shqiptar, More...