Etiketim: be

Wieland: Kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi

0
Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, tha të mërkurën në Prishtinë se mundësia e ndryshimit të kufijve ndërmjet...

Ruçi e Balla nisin takimet me kryeparlamentarët e vendeve të BE

0
Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulan Balla fillojnë takimet me kryetaret e parlamenteve të vendeve anëtare të...

Negociatat me UE, festë shqiptarësh në Bruksel

0
Fatos Mahmutaj Hapja e negociatave për anëtarësim mes Shqipërisë dhe Komisionit Europian, nisin festimet në Bruksel. Grupe shqiptarësh janë organizuar fillimisht nëpër zona të ndryshme...