Departamenti Amerikan i Shtetit: Kujdes në ndeshjen ndaj Izraelit

71

Në prag të ndeshjes së vlefshme për Ligën e Kombeve, Shqipëri-Izrael, Departamenti Amerikan i Shtetit i ka bërë thirrje qytetarëve amerikan me banim në Shqipëri që të kenë kujdes përpara dhe gjatë ndeshjes që Shqipëria do të luajë ndaj Izraelit, në stadiumin e Elbasanit.

Përmes një statusi në Twitter DASH shkruan: “Një ndeshje futbolli do të luhet mes Shqipërisë dhe Izraelit në 7 shtator, ora 20:45. Edhe pse nuk jemi në dijeni për kërcënime specifike ndaj shtetasve amerikanë, i ftojmë që të kenë kujdes pranë stadiumit të Elbasanit, para dhe gjatë ndeshjes”.

Ndeshja Shqipëri-Izrael luhet të premten në orën 20:45.