Tag archive for ‘sport’
By albaniaplus On E enjte, Nëntor 9th, 2017
0 Comments

Treshja sulmuese më “vrasëse” në Europë

Askush nuk i ka shkuar mendja por treshja e sulmit të Lyonit ka shënuar më shumë gola në 5 ligat më të mëdha evropiane. Fekir, Mariano dhe Depay krysojnë këtë listë me 26 gola në total ndërsa në vendin More...

By albaniaplus On E premte, Korrik 10th, 2015
0 Comments

CAS na kthen 3 pikët e mohuara për ndeshjen me Serbinë

Gjykata e arbitrazhit sportiv i jep Shqiperise 3 piket ne tavoline per ndeshjen eliminatore ndaj Serbise. Vendimi u mor sot dhe tashmë është gjithçka zyrtare. Shqipëria merr 3 pikët e mohuara nga UEFA.   Lajmin More...