Etiketim: siri

Meta: Jemi pro ndërhyrjes në Siri

0
Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas sulmeve të SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Francës në Siri, duke e renditur Shqipërinë në krah të aleatëve. “Mbështesim...

ISIS humb bastionin e fundit në Siri

0
Ushtria e Sirisë dhe aleatët e saj kanë rimarrë kontrollin e Albu Kamalit, bastionit të fundit të madh të grupit militant Shteti Islamik (IS). “Çlirimi...