Etiketim: isis

ISIS humb bastionin e fundit në Siri

0
Ushtria e Sirisë dhe aleatët e saj kanë rimarrë kontrollin e Albu Kamalit, bastionit të fundit të madh të grupit militant Shteti Islamik (IS). “Çlirimi...