Tag archive for ‘jeta’
By albaniaplus On E martë, Prill 16th, 2013
0 Comments

Boston, terrorizëm apo lojë interesash?

Edhe një herë tjetër intoleranca dhe barbaria godasin njerëzit e pafajshëm. Një akt ky si shumë të tjerë, që gjatë këtyre viteve kanë shoqëruar jo vetëm Amerikën por anembanë botën. Natyrisht, More...

By Aurora Allushaj On E hënë, Prill 15th, 2013
1 Comment

Nadir Mura: Ju rrëfej “enigmat” e Enigmës

Eksklusive\Intervista: Flet Nadir Mura, ja ç’është Shqipëria e Enigmave Aurora Allushaj Të flasësh me Nadirin të duhet një përqendrim jashtë normales. Ai është një enciklopedi, i gjithanshëm, i informuar More...

By Aurora Allushaj On E hënë, Prill 15th, 2013
0 Comments

Toto Riina, ngelet në burg i sëmurë nga zemra

Gjykata e Lartë italiane, i thotë jo shtrimit në spital të bosit të “Cosa Nostra”, Totò Riina. Ai ka probleme të rënda me zemrën, por do të ngelet në Burgun e Sigurisë së Lartë  41 bis. Vendimi More...

By albaniaplus On E diel, Prill 14th, 2013
0 Comments

Si të mos ofendohemi?

Filmi Ndarja Ka një sekret të vjetër dhe të ruajtur mire për lumturinë, të cilin të Mëdhenjtë, e kanë ditur prej shekujsh. Ato shumë rrallë flasin për këtë, por ato e përdorin gjatë gjithë kohës, More...

By Lulezim Gjergji On E diel, Prill 14th, 2013
0 Comments

Roma, qyteti i ëndrrave antike

Për më shumë se një mijë vjet, madhështia dhe eleganca e Romës, janë treguar në filma të ndryshëm, libra historie dhe dokumentarë. Bukuria e saj, duket sikur shtohet dita-ditës. Ti kuptosh të gjitha More...

By Lulezim Gjergji On E diel, Prill 14th, 2013
0 Comments

Gabimet e hetimit për vrasjen e komisarit

Foto, Dritan Lamaj Natyrisht, në një vend të komplikuar dhe të vogël, si Shqipëria, disa ngjarje përfundojnë të bëhen pjesë e një sistemi, po aq të komplikuar dhe përdoren politikisht. Kjo faktikisht, More...

By Aurora Allushaj On E shtunë, Prill 13th, 2013
0 Comments

Leon Cino: I lumtur me dashurinë time të parë

EkskluziveFlet balerini shqiptar Leon Cino, do sjell Karmen në Shqipëri Aurora Allushaj Ai flet me gjuhën e trupit, me muskujt, që herë-herë kapin dimensione të paimagjinueshme. Përcjell me lëvizjet e tij More...