Tag archive for ‘histori’
By albaniaplus On E martë, Prill 16th, 2013
0 Comments

Boston, terrorizëm apo lojë interesash?

Edhe një herë tjetër intoleranca dhe barbaria godasin njerëzit e pafajshëm. Një akt ky si shumë të tjerë, që gjatë këtyre viteve kanë shoqëruar jo vetëm Amerikën por anembanë botën. Natyrisht, More...

By Aurora Allushaj On E premte, Prill 12th, 2013
0 Comments

Zona 51, misteri i SHBA-së

Në zemër të shkretëtirës së Nevadës, rreth 190 km nga Las Vegas, është një zonë për të cilën në hartat topografike, nuk ekziston asnjë detaj. Megjithatë, zona nuk është e braktisur, në mes të More...