Zyrtare: Christian Benteke lojtari i Liverpool

Share This
Tags

Zyrtare: Christian Benteke lojtari i Liverpool. 

Benteke u zyrtarizua sot ne klubin e tij te ri te Liverpool. Ai u transferua nga Aston Villa tek Liverpool per 32.500.000 paund. Ai ka nenshkruar kontrate 5-vjecare me Liverpool dhe do te perfitoje 140.000 paund ne jave. Keshtu Christian Benteke eshte bere lojtari me i shtrenjte Belg ndonjehere me 32.5 milion funta, 500 mijë me shume se Eden Hazard(32 mln).benteke

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>