Tiranë, vetëvritet biznesmeni: “Amanet vajzat”

Share This
Tags

ambulance.31Vetëvritet në mënyrë tragjike biznesmeni 42-vjeçar nga kryeqyteti. Trupi i pajetë është gjetur në banesë, nga familjarët e tij pasi ky i fundit kishte prerë damarët me thikë.

Mësohet se, biznesmeni Lulzim Saliasi, babai i dy vajzave ka ndërruar jetë në Spitalin e Traumës, pasi nuk ka mundur t’u  mbijetojë plagëve të marra.

Uniformat blu të kryeqytetit thanë për A1 REPORT se biznesmeni ka lënë një letër lamtumire, përmes së cilës shpreh pendesën për këtë akt të rëndë dhe lë amanet vajzat e tij. Sipas policisë dyshohet që shkak për vetëvrasjen të jenë borxhet 42-vjeçarit. Lulzim Saliasi ishte nënkontraktor i një linje autobusësh urbane.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>