Tërmet 5.1 ballë me epiqendër në Cërrik

Share This
Tags

Termet-iNjë tërmet i fortë me magnitudë 5.1 është shënuar në orën 02.54 minuta të 19 Majit.

Sipas website Centro Meteo Italiano, i cili shënon tërmetet në gjithë botën në kohë reale, lëkundjet e forta kanë ndodhur në Cërrik dhe pikërisht në koordinatat 39.7 dhe 20.29 në një thellësi prej 10.7 kilometrash.

Edhe pse lëkundjet janë ndjerë në pjesën më të madhe të vendit, nuk ka të dhëna për dëme të shkaktuara. Në Tiranë, në shumë zona të kryeqytetit, sidomos banorët e pallateve, kanë zbritur në rrugë.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>