Të shtëna me armë zjarri kundër godinës së PASOK-ut

Share This
Tags

greqi-flamurDisa persona ende të panjohur hapën zjarr kundër godinës në Athinë të Partisë Socialiste Greke (PASOK), anëtare e aleancës në pushtet, por pa shkaktuar viktima, bëhet sot e ditur nga burime të policisë.
”Punonjësit e godinës gjetën sot në mëngjes gëzhoja armësh brenda ndërtesës si dhe dy vrima plumbash në pjesën e pasme të ndërtesës”, sipas të njëjtit burim.
Autoritetet nuk ishin në gjendje të njoftonin për kohën e saktë të incidentit, i cili mund të ketë ndodhur dje në mbrëmje, sipas konstatimeve paraprake të policisë.
Greqia është një nga 21 vendet e Bashkimit Evropian që i është drejtuar sot kutive të votimit për të zgjedhur deputetët e Parlamentit Evropian, pas shtatë të tjerëve që prej së enjtes. Këto zgjedhje përkojnë me raundin e dytë të zgjedhjeve lokale dhe rajonale në të gjithë vendin.
PASOK-u është aleat i koalicionit qeveritar prej dy vitesh e drejtuar nga kryeministri konservator Antonis Samaras.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>