Shpërthim në Mitrovicë, nuk ka të lënduar

Share This
Tags

shperthim_ne_veri_te_mitrovice500Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur orët e para të ditës së sotme në Mitrovicën Veriore. Në raportin policor 24 orësh bëhet e ditur se shpërthimi, pa pasoja në njerëz, por vetëm dëme materiale, ka ndodhur në rrugën “Lola Ribar” në orën 02:10.
Raportohet se shpërthimi ka ndodhur në afërsi të një argjendarie dhe si pasojë janë dëmtuar tre lokale, dritaret e ndërtesave përreth dhe rreth 10 vetura.
Njësiti policor në vendin e ngjarjes ka gjetur një siguresë të granatës së dorës.
Nuk raportohet për të lënduar e as të arrestuar, përderisa rasti është duke u hetuar, bëhet e ditur në njoftimin zyrtar të Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës veriore.
Nga vendngjarja, media ka raportuar se shpërthimi ka ndodhur para argjendarisë, e cila ishte plaçkitur ditë më parë.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>