Shkëmbim zjarri në Vlorë, në afërsi të “Kalit të Trojës”

Share This
Tags

policiaNjë shkëmbim zjarri raportohet të ketë ndodhur në qytetin e Vlorës, pranë zonës së quajtur “Kali i Trojës”, por fatmirësisht pa të lënduar dhe viktima.

Një person i cili ndodhej në një automjet, ka qëlluar me armë zjarri xhaxhanë e tij, i cili po udhëtonte në automjetin e tij tip “Ford Focus”, me targë AA 537 EE. Zanafilla e ngjarjes ka qenë një sherr në familje dhe më pas duke udhëtuar me automjetin e tij në bulevardin Vlorë-Skelë, në afërsi të “Kalit të Trojës, nipi ka qëlluar me armë ndaj automjetit në të cilin po udhëtonte xhaxhai i tij. Nga plumbat është thyer xhami i pasëm i automjetit, por fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar. Blutë e Vlorës, tashmë kanë nisur hetimet në lidhje me këtë ngjarje, si dhe po punojnë për kapjen e autorit, i cili është larguar me një automjet.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>