Seuli teston dhjetë raketa me rreze te shkurtër veprimi

Share This
Tags

raketeKoreja e Veriut testoi sot dhjetë raketa me rreze të shkurtër veprimi, të fundit në serinë e kryer nga Pheniani gjatë vijimit të manovrave të përbashkëta mes Koresë së Jugut dhe SHBA-së, raportoi agjencia e lajmeve të Koresë së Jugut Yonhap.
Raketat u hodhën në pjesën lindore të Koresë së Veriut drejt detit të Japonisë, shtoi agjencia.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>