Rama takon Kurtin, flasin për integrimin europian

Share This
Tags

rama kurtiKryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama u takua dje në Tiranë me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti për të biseduar rreth axhendës së integrimeve evropiane për Shqipërinë dhe Kosovën. Takimi u mbajt në Këshillin e Ministrave në Tiranë.

Sipas njoftimit për shtyp të Vetëvendosjes, Kurti dhe Rama biseduan për zhvillimet e fundit politike në Kosovë, për bashkëpunimin mes Kosovës dhe Shqipërisë si dhe për situatën në rajon.

Kurti dhe Rama diskutuan edhe për mundësinë dhe rëndësinë e thellimit të bashkëpunimit të dy subjekteve të tyre politike, që kanë orientim programor të majtë.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>