Policia e Kosovë: Në 24 orë 39 të arrestuar

Share This
Tags

kosova flagPolicia e Kosovës bën të ditur se në 24 orët e fundit ka arrestuar 39 persona të dyshuar për motive të ndryshme, ndërsa 24 janë ndaluar.
Në rajonin e Prishtinës, janë arrestuar 6 shqiptarë kosovarë, të dyshuar për kryerjen e  veprave penale si: krim i organizuar në bashkëveprim, keqpërdorim i autorizimeve në ekonomi dhe evazion fiskal.
Me urdhër të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë policia në bashkëpunim me Administratën Tatimore dhe Doganën e Kosovës kanë bastisur shtëpitë e të dyshuarve në Podujevë dhe në Prishtinë, ku në cilësi të provave materiale konfiskuan pajisje elektronike dhe dokumentacione të ndryshme.
Policia e rajonit të Mitrovicës – Veri, në raportin 24 orësh bën të ditur se pas një pune hetimore, është identifikuar dhe arrestuar një serb kosovar, i cili për shkaqe të panjohura ka sulmuar fizikisht një boshnjak kosovar duke i shkaktuar lëndime trupore.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>