Mbyllen qendrat e votimit për zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale në Maqedoni

Share This
Tags

kuti-votimiU mbyllën para pak minutash zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe presidenciale në Maqedoni. Për 123 vendet në parlament kandiduan 1 402 persona, ndërkohë që për turin e dytë të zgjedhjeve presidenciale konkuruan presidenti aktual, Gjorge Ivanov dhe sfidanti i tij, Stevo Pendarovski. Rezultatet paraprake të zgjedhjeve të marra në bazë të të dhënave nga procesverbalet nga komisionet komunale zgjedhore, do të shpallen 12 orë pas përfundimit të zgjedhjeve.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>