Fiton Tirana, Partizani humb vendin e dytë

Share This
Tags

QemalStafaStadiumTiranaEkipi i Tiranës ka arritur sot një fitore mjaft të rëndësishme ndaj Kukësit. Takimi mes tyre ka përfunduar me rezultatin 3-1 në favor të bardhebluve.

Në ndeshjet e tjera, Skënderbeu ka arritur të mposhtë 2-1 Bylisin, Laçi ka fituar 1-0 me Kastriotin kurse Flamurtari ka shkatërruar 4-2 Lushnjën.

Dy ndeshjet e tjera Teuta-Partizani dhe Vllaznia-Besa janë mbyllur në barazim, përkatësisht 1-1 dhe 0-0.

Ky i sotmi është rezultati i pestë radhazi pozitiv për Tiranën duke bërë që të ngjitet në vendin e 8-të në tabelën e renditjes. Partizani me barazimin ndaj Teutës ka humbur vendin e dytë, pasi Laçi ka shkuar në 34 pikë.

Kur ka mbetur edhe një fazë kampionati për t’u luajtur lufta për mbijetese mbetet ende e hapur mes Kastriotit, Lushnjës, Bylistit, Vllaznisë dhe Tiranës.

Renditja:

Skënderbeu  45

Laçi        34

Partizani        33

Kukësi          33

Teuta          31

Flamurtari     30

Besa           30

Tirana        26

Vllaznia      25

Bylis          24

Lushnja     23

Kastrioti    22

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>