FIFA ia “prish” planet Barcelones.

Share This
Tags

Blerjet e reja te katalanasve Aleix Vidal dhe Arda Turan nuk do munden te luajne as ne ndeshjet miqesore deri me 1 janar 2016.

 

Skuadra katalane do të udhëtojë për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku ka caktuar disa duele. Po ashtu, Barcelona do të takohet me Fiorentinën në Itali dhe me Romën në Camp Nou për trofeun Gamper.

Megjithatë, përgjigja e FIFA-s ka qenë negative në lidhje me kërkesën e klubit që Vidal dhe Turan të kenë të drejtë të luajnë në to.1436911246_extras_noticia_foton_7_1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>