Belgjika rigrumbullon Januzajn

Share This
Tags

janjanuzaj500Talenti kosovar i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj, është ftuar në përfaqësuesen e Belgjikës për dy ndeshjet e radhës ndaj. Marc Wilmots, trajneri i Belgjikës, e ka publikuar listën me emrat e futbollistëve që i ka ftuar për ndeshjen miqësore ndaj Islandës, dhe atë kundër Uellsit në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Franca 2016”.

Në mesin e futbollistëve të ftuar, figuron edhe emri i futbollistit kosovar që luan për Manchester Unitedin, Adnan Januzaj. Pavarërisht se Januzaj nuk po aktivizohet, Belgjika ka ende besim tek talenti kosovar.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>