Arrestohet shqiptari që prostituonte femra

Share This
Tags

carabinieri-arrestoPolicia e Romës ka arrestuar sot një shqiptar, i cili ishte shpallur në kërkim që para 10 vitesh.

Gëzim Bullari ishte dënuar me 16 vjet burg, pasi akuzohej se kishte trafikuar femra nga Durrësi në Itali, ku i shfrytëzonte për prostitucion.

Për 43-vjeçarin ishte shpallur një urdhër-arrest ndërkombëtar dhe kërkohej nga Interpoli.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>