Sulmohet makina e deputetit socialist Sadri Abazi, plagoset shoferi

112

Sadri-AbaziMakina e deputetit të Partisë Socialiste, Sadri Abazi, është sulmuar me armë mbrëmjen e djeshme. Mësohet se ngjarja ka ndodhur gjatë natës në rrugën “Babë Rexha” tek ish-Parku i Autobusëve në Tiranë, ku shoferi i deputetit socialist, Nazmi Kaca, ka mbetur i plagosur.

Policia nga hetimet paraprake bën me dije se objektiv i sulmit ka qenë shoferi, i cili është rrahur dhe më pas autorët kanë qëlluar me armë zjarri drejt automjetit. Fatmirësisht në ato momentet deputeti i PS-së, për Tiranën Sadri Abazi, nuk ka qenë në automjet.

Policia ka bërë të ditur se sulmi nuk ka lidhje me deputetin Sadri Abazi, por me shoferin e tij Nazmi Kaca.