Pesë orë debat në Kuvend për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta

Pesë orë debat kanë menduar të zhvillojnë deputetët e mazhorancës në Kuvend për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta.Konferenca e Kryetarëve ka caktuar rreth 170 minuta kohë për deputetët socialistë dhe 130 minuta kohë për opozitën e re në seancën e ditës së enjte, ku do të diskutohet në lidhje me dekretin e Presidentit për anulimin More...

by albaniaplus | Published 2 muaj ago
By albaniaplus On E mërkurë, Qershor 12th, 2019
0 Comments

Grupi i deputetëve të Bundestagut: Parlamenti nuk është pazar, të respektohet Kushtetuta

Grupi i deputetëve të Bundestagut gjerman ndodhen në konferencë për shtyp. Ata ndodhen në Tiranë në kuadër të një turi rajonal Josip Juratovic u shpreh: Në një moment apo një tjetër gjithkush është More...

By albaniaplus On E mërkurë, Qershor 12th, 2019
0 Comments

Merren në mbrojtje 4 anëtarët që refuzuan Metën

Katër anëtarët e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve të cilët kanë vendosur të vijojnë me përgatitjen e zgjedhjeve lokale janë marrë në mbrojtje nga policia. Truprojat janë në dispozicion të Denar More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 7th, 2019
0 Comments

Merkel thuhet ka refuzuar kërkesën e KE-së për hapje të shpejtë të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Angela-Merkel-Kancelarja-Gjermane Süddeutsche Zeitung i referohet takimit të komisionit të Bundestagut për Europën. Merkel thuhet ka refuzuar aty kërkesën e Komisionit Europian për hapje të shpejtë të More...

By albaniaplus On E enjte, Qershor 6th, 2019
0 Comments

Artikujt e Bild, Balla: Opozita po prish imazhin e Shqipërisë

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla akuzon opozitën se është mundur të hedhë baltë edhe në Gjermani, për të penguar rrugëtimin evropian. Në njoftimin që PS ka sjellë sot për mediat, More...

By albaniaplus On E mërkurë, Qershor 5th, 2019
0 Comments

PS, kush i nxorri përgjimet e publikuara në BILD

Kryetari i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja i kërkon prokurorisë të hetojnë nxjerrjen e sekretit hetimor. Në një prononcim për median pak orë pasi BILD publikoi audiopërgjimet Manja deklaroi se është More...

By albaniaplus On E hënë, Qershor 3rd, 2019
0 Comments

Veliaj: Parkingjet publike falas për besimtarët gjatë faljes së Fiter Bajramit

Nesër, gjatë faljes së Fiter Bajramit, parkingjet publike të Tiranës do të jenë falas për besimtarët myslimanë. Lajmin e dha kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili sot, së bashku me kryetarin More...

By albaniaplus On E premte, Maj 31st, 2019
0 Comments

Rama publikon videon e ndryshimit të Durrësit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me prezantimin e një projekti të përfunduar në qytetin e Durrësit. Bëhet fjalë për fushën e plehrave, e cila do të kthehet në një park. Nëpërmjet një More...

By albaniaplus On E mërkurë, Maj 29th, 2019
0 Comments

Mogherini: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë bërë detyrat dhe presin nga Europa

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, theksoi edhe njëherë se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë përbushur të gjitha detyrat e lëna nga BE dhe është radha e kësaj të fundit More...

By albaniaplus On E mërkurë, Maj 29th, 2019
0 Comments

Rekomandim pa kushte për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ashtu siç pritej komisioneri i BE-së për zgjerimin, Johannes Hahn, rekomandoi çeljen e negociatave pa kushte për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Gjatë prezantimit të pakos së zgjerimit, Hahn theksoi More...