Aurora Allushaj

This user hasn't shared any profile information

By Aurora Allushaj On E hënë, Qershor 6th, 2016
0 Comments

Robert Papa: Ikja e antiamerikanëve më kthen në Shqipëri

Intervista/ Rrëfehet nga SHBA, ikona e gazetarisë e viteve ‘90 Robert Papa ka mbetur në mendjen e shqiptarëve si model i gazetarit energjik dhe antikomunist deri në detajet më të imta. Tashmë jeta e tij More...

By Aurora Allushaj On E hënë, Qershor 6th, 2016
0 Comments

Burim Çerloj: Më mungojnë femrat shqiptare

INTERVISTA Flet Burim Çerloj, balerini që ka pushtuar skenat italiane Balerini Burim Cerloj E ka nisur gjithçka nga zero, nga një gomone e marrë në brigjet e Durrësit me destinacion Italinë. Sot, ka pushtuar More...

By Aurora Allushaj On E hënë, Gusht 5th, 2013
0 Comments

Gjyqi ndaj rreth 300 të akuzuarve, komplot Erdoganit

Një gjykatë në Turqi pritet të japë verdiktin e saj të hënën për gjykimin e më shumë se 270 personave të akuzuar për komplot për përmbysjen e qeverisë me rrënjë islamike të kryeminsitrit Rexhep More...

By Aurora Allushaj On E hënë, Gusht 5th, 2013
0 Comments

Meta: do të lemë gjurmë në integrimin e vendit

Kreu i LSI Ilir Meta ka deklaruar se qeveria e re do të lërë gjurmë në efikasitetin dhe në arritjen e objektivave integruese të vendit. Meta tha se kabineti prej 19 Ministrash është një ekip i përbashkët More...

By Aurora Allushaj On E hënë, Gusht 5th, 2013
0 Comments

Tiranë, burri vret gruan dhe veten

Tirana është tronditur mesditën e sotme nga një tjetër vrasje brenda familjes, ku një burrë ka vrarë me pistoletë bashkëshorten e tij, duke e lënë të vdekur në vend, dhe më pas është vetëvrarë More...

By Aurora Allushaj On E hënë, Gusht 5th, 2013
0 Comments

Fëmijë duke mësuar të lexojnë Kuranin

Fëmije musulman duke mësuar të lexojnë Kuranin në Delhi, në Indi. (Mansi Thapliyal, Reuters/Contrasto)  More...

By Aurora Allushaj On E hënë, Gusht 5th, 2013
0 Comments

Protestuesit egjiptianë sfidojnë autoritetet

Demonstruesit egjiptianë që kërkojnë kthimin në pushtet të Presidentit të rrëzuar Mohamed Morsi vazhduan të sfidojnë paralajmërimet e autoriteteve dje. Helikopterë të policisë hodhën fletushka mbi More...

By Aurora Allushaj On E hënë, Gusht 5th, 2013
0 Comments

Sarandë, gjendet në gjendje kome 35 vjeçari

Një 35-vjeçar është gjetur në gjendje kome në një rrugë në qytetin e Sarandës. Burime nga policia bëjnë me dije se 35-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet ende i ditur është gjetur pa ndjenja More...

By Aurora Allushaj On E hënë, Gusht 5th, 2013
0 Comments

Rama takohet me kryeministrin Samaras

Pas Stambollit, kryeministri i ardhshëm i Shqipërisë Edi Rama ka vizituar kryeqytetin grek, Athinën ku është takuar me kryeministrin Antonios Samaras. Në një mesazh në profilin e tij në Facebook, Rama More...

By Aurora Allushaj On E hënë, Gusht 5th, 2013
0 Comments

Burgaj: Ja qarqet që kultivojnë lëndë narkotike

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj gjatë një konference të përbashkët për shtyp me Drejtorin e Repartit të Aviacionit More...