Date archive forGusht, 2019
By albaniaplus On E mërkurë, Gusht 21st, 2019
0 Comments

Bie nga lartësia në Veliera një 23-vjeçare polake

Një shtetase polake është plagosur pasi ka rënë aksidentalisht nga 10 metra lartësi. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme tek Veliera në Durrës. 23-vjeçarja me iniciale S.M., është dërguar në Spitalin More...

By albaniaplus On E mërkurë, Gusht 21st, 2019
0 Comments

Atdheu… in memoriam Fatos Baxhaku

Nga Fatos Baxhaku – Atdheu është vatra familjare, gardhi, era e mirë e shtëpisë, vendi ku e ndien veten të barabartë dhe të respektuar, bash atje ku të zë gjumi rehat. Do hash ndonjë të sharë, por More...