Date archive forMaj 9th, 2019
By albaniaplus On E enjte, Maj 9th, 2019
0 Comments

Mbërrin në Shqipëri arkivoli me trupin e nëntetares, Zarife Hasanaj

Në bazën  Camp Adazi në Letoni u organizua ceremonia e lamtumires me pjesëmarrjen e efektivëve nga 10 vendet, pjese e misionit “Enhanced Forëard Presence”. Ndërkohë Ministrja e Mbrojtjes, Olta More...

By albaniaplus On E enjte, Maj 9th, 2019
0 Comments

Kitarović: Jemi të frikësuar për vakumin që po krijon BE në Ballkan

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović tha se vendi i saj mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në konferencën e përbashkët pas mbylljes së Samitit të Brdo More...