Date archive forMaj 7th, 2019
By albaniaplus On E martë, Maj 7th, 2019
0 Comments

Një intervistë e panjohur e Faik Konicës e 1914-s

Kjo është një intervistë e panjohur e shkrimtarit të njohur Faik Konica, për “Universul”. Në të ai flet për gjendjen politike në vend dhe çfarë mendon për Ismail Bej Vlorën dhe Esat Pashën. Intervista More...

By albaniaplus On E martë, Maj 7th, 2019
0 Comments

43 të arrestuar, tronditet politika italiane

Një megaoperacion i antimafias italiane në bashkëpunim me Policinë Financiare ka tronditur politikën italiane me ekzekutimin e 43 urdhër arrestimeve mes të cilëve politikanë, funksionarë publikë e sipërmarrës, More...

By albaniaplus On E martë, Maj 7th, 2019
0 Comments

Ndërtohet skulptura më e madhe e shpendëve në botë

Me një gjatësi 60 metra dhe gjerësi 45 metra, kjo është skulptura më e madhe e shpendëve në botë. Skulptura gjigante e betonit në zemër të Kerala në Indi, e quajtur Jatayu Earth Center, mori gjashtë More...

By albaniaplus On E martë, Maj 7th, 2019
0 Comments

ZGJOHU NGA GJUMI DALLËNDYSHE!…

Bledi Mane Ata që vdesin rishtas kanë një zakon të keq. Si fillim mbyllin sytë, zemrën e vënë në gjumin e përjetshëm pastaj, pastaj veshët i mbajnë hapur për të dëgjuar çfarë themi ne të gjallët More...

By albaniaplus On E martë, Maj 7th, 2019
0 Comments

Rama: E vetmja rrugë për Shqipërinë është Bashkimi Europian

Kryeministri Edi Rama u bëri apel ambasadorëve të Bashkimit Europian të nxjerrin negociatat dhe çështjen ne integrimit nga loja politike. Gjatë prezantimit të aplikacionit ‘Ambasada Ime’ të More...

By albaniaplus On E martë, Maj 7th, 2019
0 Comments

Të veshur si policë, hajdutët grabisin banesën e biznesmenit

Persona të armatosur dhe me maska kanë hyrë në banesën e një biznesmeni dhe pasi e kanë lidhur atë dhe bashkëshorten i kanë marrë një sasi të konsiderueshme parash si dhe sende me vlerë. Ngjarja është More...