Date archive forMaj 3rd, 2019
By albaniaplus On E premte, Maj 3rd, 2019
0 Comments

Mogherini: Ndihet presioni ndaj gazetarisë së lirë dhe të pavarur

Shefja e politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini vëren me shqetësim një rritje të presionit ndaj gazetarisë së lirë dhe të pavarur. “Po shohim gjithmonë e më shumë përpjekje për të More...

By albaniaplus On E premte, Maj 3rd, 2019
0 Comments

Vuçiç takon në Tiranë Mogherinin për dialogun me Kosovën

Rama kuq e zi në Beograd Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, do të udhëtojë  me 8 maj në Romë për t’u takuar me zëvendëskryeministrin e Italisë, Matteo Salvini. Mediat serbe raportojnë se temë More...