Date archive forPrill, 2019
By albaniaplus On E hënë, Prill 29th, 2019
0 Comments

Arta Marku dorëzon kandidaturën për postin e kryeprokurores

Prokurorja e Përgjithshme e përkohshme, Arta Marku, dorëzon kandidaturën për postin e kryeprokurores. Mësohet e kryeprokurorja në detyrë e ka nisur dokumentacionin drejt Këshillit të Lartë të Prokurorisë More...

By albaniaplus On E hënë, Prill 29th, 2019
0 Comments

Rama takon Merkel para Samitit

Sot Ballkani Perëndimor pritet të zbarkojë në Berlin, ku liderët e rajonit do të priten nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron. Pavarësisht situatës para zgjedhjeve More...

By albaniaplus On E enjte, Prill 25th, 2019
0 Comments

Notre-Dame pas zjarrit, Paris 17 prill 2019

Notre-Dame pas zjarrit, Paris 17 prill 2019 . (Benoit Tessier, Reuters/Contrasto)  More...

By albaniaplus On E enjte, Prill 25th, 2019
0 Comments

Zjarre në Skandinavi jashtë sezonit

Disa zjarre jashtë sezoni kanë përfshirë Suedinë dhe Norvegjinë duke alarmuar autoritetet se mund të gjenden para një tjetër vere të zhuritur në skandinavi, këtë vit. Agjencia e mbrojtjes civile suedeze More...

By albaniaplus On E enjte, Prill 25th, 2019
0 Comments

Superskandali, produkte ushqimore me pluhur tulle dhe pluhur allçie

Një tjetër skandal po denoncohet fort nga ekspertët, sa i përket abuzimeve që bëhen me produktet ushqimore. Kohët e fundit është zbuluar se abuzimi me ushqimet ka arritur “majat”. “Top Story” shfaqi More...

By albaniaplus On E enjte, Prill 25th, 2019
0 Comments

Facebook gati për supergjobën

Agjencia qeveritare amerikane heton mbi shkeljen e mundshme të një marrëveshjeje të 2011 që garantonte privatësinë e përdoruesve, pas skandalit të Cambridge Analytica, që ka patur akses në 87 milionë More...

By albaniaplus On E enjte, Prill 25th, 2019
0 Comments

Balla për Bashës: Mos blloko rrugët, ka ligj

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka paralajmëruar kreun e PD, Lulzim Basha që mos bllokojë rrugët dhe mos vandalizojë institucione dhe biznese sepse do të përballet me ligjin. Balla: Basha More...

By albaniaplus On E enjte, Prill 25th, 2019
0 Comments

Adrola Dushi nënshkruan kontratë me kompaninë më perstigjioze të modelingut

Adrola Dushi është një nga personazhet më të komentuar të showbiz-it shqiptar, megjithatë prej vitesh ajo jeton midis Shqipërisë dhe Amerikës, pasi vazhdon dhe karrierën e saj si modele atje. Së fundmi, More...

By albaniaplus On E enjte, Prill 25th, 2019
0 Comments

Bayern e Lazios sigurojnë finalen e Kupës

Një gol i Correa në minutën e 58-të i ka mjaftuar Lazios për të kaluar në finalen e madhe të Kupës së Italisë. Argjentinasi realizoi një gol mjaft të bukur në fitoren 1-0 që kryeqytetasit morën në More...

By albaniaplus On E enjte, Prill 25th, 2019
0 Comments

Financimi i Partive Politike

Mateo Spaho Zyrtarisht janë organizata individësh që besojnë në të njëjtat vlera dhe parime, në objektiva të përbashkëta që Atdheu ynë të bëhet një vënd më i mirë, më i begatë dhe më i drejtë. More...