Date archive forMars 5th, 2019
By albaniaplus On E martë, Mars 5th, 2019
0 Comments

Protestuesit hedhin shashka, tymuese dhe djegin goma para Kuvendit

Pas fjalimit të Bashës, protestuesit por dhe drejtuesit e partive të opozitës po i drejtohen KQZ për të dorëzuar mandatet kandidatët që janë në listën e PD-së dhe të LSI-së dhe që kanë firmosur More...

By albaniaplus On E martë, Mars 5th, 2019
0 Comments

Rama, te Bruno Vespa për të folur për opozitën

Pasi ka lënë sallën e Kuvendit, kryeministri Edi Rama është nisur drejt shtetit fqinj Italisë. Ai do të jetë i ftuarnë studion “Porta a Porta” të Bruno Vespës. “Në Itali 24 orë për të mbrojtur More...

By albaniaplus On E martë, Mars 5th, 2019
0 Comments

PD e LSI duan mandatin e deputetit për 7 kandidatë

Shkon në 7 numri i kandidatëve të LSI-së që pranojnë të marrin mandatin ndryshe nga vendimi i LSI-së për djegien e mandateve. Pas betimit të katër deputetëve të parë sot në Kuvend, Eftiola Braha, More...

By albaniaplus On E martë, Mars 5th, 2019
0 Comments

Opozita protestojnë sot përpara Parlamentit

Ish-deputetët e opozitës, të zhveshur nga mandatet parlamentare, u kanë bërë thirrje qytetarëve shqiptarë t’iu bashkohen në protestë. Kjo do të jetë protesta e katërt e opozitës brenda më pak se More...

By albaniaplus On E martë, Mars 5th, 2019
0 Comments

Ylli Shehu: Nuk mund të tradhëtoj mijëa qytetarë që më kanë votuar

Ylli Shehu mbërriti në parlament për të bërë betimin pasi mori mandatin e lënë nga Floida Kërpaçi të LSI-së Ai shprehet për mediat: “Nëse më përjeshtojnë është e drejta e tyre, mandati është More...