Date archive forMars 4th, 2019
By albaniaplus On E hënë, Mars 4th, 2019
0 Comments

Thaçi lë në mes intervistën me drejtoren e informacionit të Ora News

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi lë në mes intervistën me drejtoren e informacionit të RTV Ora News, Beti Njuma. Kjo ndodhi kur presidenti është pyetur për rezultatin e sondazhit që ka bërë Berat Buzhala. Kur More...

By albaniaplus On E hënë, Mars 4th, 2019
0 Comments

Jonatan, breshka më e moshuar në planet

E lindur më 1832, kjo breshkë tanimë mban rekordin botëror si ndër më të vjetrat në rruzullin tokësor, pasi këtë vit do të mbush 187 vite jetë. Emri i saj është Jonatani dhe nëse mund ta themi kërë More...

By albaniaplus On E hënë, Mars 4th, 2019
0 Comments

Kapsula hapësinore “Dragon” bën ankorim autonom

Kapsula e re hapësinore amerikane, është ankoruar me sukses pranë stacionit hapësinor ndërkombëtar, në kuadër të misionit të saj testues. Kapsula Dragon, e lancuar nga kompania kaliforniane SpaceX, More...

By albaniaplus On E hënë, Mars 4th, 2019
0 Comments

Kreu i ri i Tuzit: Administratë që flet shqip

Me t’u konfirmuar fitorja e koalicionit “Malësia na bashkon” në zgjedhjet e Tuzit, Nik Gjeloshaj, kandidati i dalë nga bashkimi i tre partive shqiptare, tregoi se cilat do të jenë prioritetet në komunën More...

By albaniaplus On E hënë, Mars 4th, 2019
0 Comments

Zjarr në Dhërmi, digjen kullotat

Sipërfaqe të konsiderueshme kullotash dhe shkurresh janë përfshirë nga flakët gjate mesditës së kësaj të hëne në fshatin Dhermi. Në vendngjarje kanë mbërritur dy automjete dhe forca të shumta zjarrfikëse. Fillimisht, More...

By albaniaplus On E hënë, Mars 4th, 2019
0 Comments

Kandidatja për postin e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë në vetting

Kandidatja për postin e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, Marsida Xheferllari, po përballet në seancë dëgjimore me gjetjet e hetimit administrativ të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese More...

By albaniaplus On E hënë, Mars 4th, 2019
0 Comments

Konfirmohet në detyrë kreu i Prokurorisë së Apelit Dritan Peka

KPK vendosi konfirmimin në detyrë të drejtuesit të Prokurorisë së Apelit në Tiranë, Dritan Peka. Rivlerësimi i tij u bë për të tre kriteret. Në seancën e drejtuar nga treshja e gjyqtarëve Roland More...

By albaniaplus On E hënë, Mars 4th, 2019
0 Comments

FSHF: Policia në stadium ose ndërpresim kampionatin

Federata e Futbollit të Shqipërisë dhe Shoqata e Bashkimit të Arbitrave të Futbollit kërkojnë urgjentisht kthimin e policisë në stadiume. Nëse nuk kthehet policia Federata paralajmëron se do shikojnë More...