Date archive forMars, 2019
By albaniaplus On E hënë, Mars 25th, 2019
0 Comments

Lleshaj kërkon shtyrje të afatit për vettingun

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka kërkuar shtyrjen e afatit të vettingut në polici. Procesi duhet të kishte përfunduar në mars të 2020 dhe që në fillim ka pasur paqartësi. Më herët, ishte kërkuar More...

By albaniaplus On E hënë, Mars 25th, 2019
0 Comments

Edi Rama ka prezantuar sot portalin e transparencës universitare

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot portalin e transparencës universitare. Ai tha se u-transparenca.al është një instrument për garantimin e kontrollit dhe transparencës në institucionet e arsimit të More...

By albaniaplus On E premte, Mars 22nd, 2019
0 Comments

Shqipëria në vendin e tretë me internet domain me përmbajtje pedofilie

Shqipëria renditet në vendi e 3 në Europë dhe në vendin e 8 në botë për numrin e internet domain të paligjshme me përmbajtje pedofile e pedopornografike. Alarmi vjen nga OSMOCOP, Observatori Botëror kundër More...

By albaniaplus On E enjte, Mars 21st, 2019
0 Comments

Ralf Gjoni sulmohet me bojë

Ralf Gjoni tregon si u sulmua me bojë dhe ka një mesazh për ATE qe e ka porositur. Ralf Gjoni: “Duke dalë nga shtëpia tek dera e pallatit, kisha edhe vajzën lart me mamanë, një djalë po priste tek More...

By albaniaplus On E mërkurë, Mars 20th, 2019
0 Comments

Emrat dhe Cv-të e 11 deputetëve të rinj

Njëmbëdhjetë është numri i deputetëve që janë betuar në sallën e kuvendit, pas dorëzim on bllok të deputetëve të opozitës. Tempora vendos të zbardhë për publikun formularët e vetëdeklarimit si More...

By albaniaplus On E martë, Mars 19th, 2019
0 Comments

Alarm për bombë përballë Komisionit Europian

Policia belge  marrë ka marrë një njoftimin për bombë në Rue Breydel 42 (përballë Komisionit Europian) . Punonjësve të zyrave ju është ndaluar të hyjnë ose të dalin nga ndërtesat.  More...

By albaniaplus On E martë, Mars 19th, 2019
0 Comments

Policia heton për vrzsjen e Jurgen Kurtit

Policia vijon hetimet lidhur me vrasjen e Jurgen Kurtit mbrëmjen e 18 marsit në rrugën “Zef Jubani”, në Tiranë. Dyshohet se dy persona me motor dhe të maskuar i janë afruar pranë shtëpisë ku banon More...

By albaniaplus On E hënë, Mars 18th, 2019
0 Comments

Banorët e Mirditës protestë kundër HEC-eve

Ata kundërshtojnë vendimin duke argumentuar se, këto projekte dëmtojnë rëndë natyrën dhe të gjithë ekosistemin e kësaj zone. Sipas banorëve, vendimet për ndërtimin e HEC-eve janë marrë dhe nënshkruar More...

By albaniaplus On E hënë, Mars 18th, 2019
0 Comments

Të shtëna me armë në tramvaj në Holandë

Një person raportohet i vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë në tramvajin në qytetin holandez të Utrehtit, tha policia. Sheshi pranë stacionit të tamvajit është rrethuar nga More...

By albaniaplus On E hënë, Mars 18th, 2019
0 Comments

Gjykata e Apelit rrëzon kërkesën e Izet Haxhisë

Gjykata e Apelit rrëzoi kërkesën e Izet Haxhisë për përjashtimin e tre gjyqtarëve të përcaktuar nga KLGJ, për shqyrtimin e dosjes “Hajdari”. Këshilli i Lartë Gjygjësor përcaktoi tre gjyqtarë të More...