Date archive forDhjetor, 2018
By albaniaplus On E enjte, 20 Dhjetor, 2018
0 Comments

19-vjec 19 mendime

“Studenti i përhershëm” Atjon V. Zhiti, siç e njohin shokët dhe shoqet e brezit të tij, një i ri me dëshira të mëdha, që donte jetën dhe gëzimet e moshës, nismëtar në veprime, i dashur dhe bukur, More...

By albaniaplus On E enjte, 20 Dhjetor, 2018
0 Comments

Qeveria gjermane hap portat e migracionit

Punëtorë në rrënojat e një pallati të shembur në Nyagatare, Ruandë. (Mark Darrough, Ap/Lapresse) Gjermania synon të lehtësojë imigrimin për fuqinë punëtore të kualifikuar dhe të rregullojë qëndrimin More...

By albaniaplus On E enjte, 20 Dhjetor, 2018
0 Comments

Deputeti i PD-së i versulet Ramës e qëllon me vezë në Kuvend

Ka nisur me tensione seanca e sotme parlamentare. Ndërkohë që kryeministri Edi Rama mori fjalën në Parlament, deputeti i PD Endri Hasa është vërsulur drejt tij, duke e qëlluar me vezë. Ndaj Ramës janë More...

By albaniaplus On E mërkurë, 19 Dhjetor, 2018
0 Comments

Zhduket tumori i paoperueshëm i 11-vjeçares

Duket si një mrekulli Krishtlindjesh. Tumori i paoperueshëm i një vajze 11-vjeçare është zhdukur dhe mjekët nuk e dinë sesi ka ndodhur. Roxli Doss u diagnostikua në qershor me glioma, një tumor i trurit More...

By albaniaplus On E mërkurë, 19 Dhjetor, 2018
0 Comments

Rama: Vitin e ri akademik tarifat në varësi të notave

Kryeministri Rama flet per piken e pare te tarifave. Kete vit ne janar nuk do te paguhet tarifa per te gjithe, me 4 dhe 10 ndersa per vitin e ri akademik do te kete shkallezim meritokratik. Në janar askush nga More...

By albaniaplus On E mërkurë, 19 Dhjetor, 2018
0 Comments

Studentët e Vlorës i këndojnë Ramës: Ministrja e shefit t’vet mesatarja 5.8

Kryeministri Rama ndodhet në Universitetin e Vlorës dhe po mban një takim me studentët të cilat po ia përplasin në sy gjëndjen e vështirë ku ata studiojnë. Takimi po mbahet në aula Magna të Universitetit More...

By albaniaplus On E mërkurë, 19 Dhjetor, 2018
0 Comments

Mogherini takon sot liderët e Ballkanit Perëndimor

Sot në Bruksel do të mbahet takimi me liderët e Ballkanit Perëndimor, me ftesë të përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini. Në këtë takim do të jenë të ftuar tre presidentë dhe tre More...

By albaniaplus On E mërkurë, 19 Dhjetor, 2018
0 Comments

Rama diskuton me studentët e Vlorës

Kryeministri Edi Rama sot ka vendosur që diskutimin me studentët ta bëjë në Vlorë, me studentët e Universitetit “Ismail Qemali”. Prej dy ditësh kreu i qeverisë ka nisur atë që ai e quan dialog More...

By albaniaplus On E martë, 18 Dhjetor, 2018
0 Comments

Studentët bllokojnë 21 dhjetorin dhe piramidën

Studentët bllokuan sot disa kryqëzime dhe rrethrrotullime kryesore në Tiranë. Grup tjeter studentesh janë vendosur para kryeministrisë me thirrjet: Ulni tarifat, plotësoni kërkesat! Nuk ka dialog.  More...

By albaniaplus On E martë, 18 Dhjetor, 2018
0 Comments

Studentët nuk ndalin protesten, bllokojnë rrugën

Studentët do të mblidhen sërish sot për të protestuar për plotësimin e 8 kërkesave të tyre. Gazetarët informojnë se pritet të ketë një përshkallëzim të protestave me bllokimin e rrugëve nga ora More...