Date archive forTetor, 2018
By albaniaplus On E martë, Tetor 30th, 2018
0 Comments

Medalioni i porositur nga Ali Pasha Tepelena gjendet në Gjermani

Një medalion i periudhës osmane ndodhet në shtëpinë e ankandit Kunker, Gjermani. Ai mendohet se është porositur në 1807 nga Ali Pasha Tepelena ( 1741-1822), sundimtari shqiptar Shqipërisë dhe Greqisë, More...

By albaniaplus On E hënë, Tetor 29th, 2018
0 Comments

Luani i keqtrajtuar në Fier mbërrin në Tiranë

Mbrëmjen e së dielës, duke hyrë e hëna, 13 kafshët e “Safari Park” mbërritën në Tiranë. U deshën rreth 12 orë që të kryhej transferimi i tyre nga Fieri në gjendje të fjetur drejt Kopshtit Zoologjik More...

By albaniaplus On E hënë, Tetor 29th, 2018
0 Comments

Rihapet muzeu kombëtar i Damaskut

Autoritetet siriane rihapën Muzeun Kombëtar në Damask. Ai qëndroi i mbyllur për mbi gjashtë vjet, për shkak të luftës civile. “Rihapja e këtij muzeu jep një mesazh për sigurinë në Siri,” tha ministri More...

By albaniaplus On E hënë, Tetor 29th, 2018
0 Comments

Athina notë proteste Tiranës zyrtare

Ministria e Jashtme e Greqisë do t’i dorëzojë Tiranës një notë proteste lidhur me vrasjen e Kostandin Kaçifës nga forcat RENEA, dje në Bularat. Ambasadorja e Shqiperise, Adriana Hobdari do të shkojë More...

By albaniaplus On E hënë, Tetor 29th, 2018
0 Comments

Përdorni çaj xhenxhefili, limon dhe mjaltë kundër ftohjes

Në momentin kur ta ndjeni se do të sëmurem, e kjo është e lehtë të parashikohet në bazë të dhimbjeve në fyt, sy dhe kokë, konsumoni këtë çaj natyral, i cili do t’ju ngrohë dhe do ta forcojë More...

By albaniaplus On E hënë, Tetor 29th, 2018
0 Comments

Vrasja e Kaçifas nuk ka lidhje me flamurin

Nuk ka të dhëna dhe as dëshmi që të ndërlidhin përleshjen e armatosur në Shqipëri, gjatë së cilës ra i vdekur Konstantinos Katsifas, (Kostandin Kaçifa) me ngritjen e flamurit grek”. Kështu bën të More...

By albaniaplus On E hënë, Tetor 29th, 2018
0 Comments

Lamtumira e Merkelit: Mandati i fundit si kancelare

Merkel Pas rezultatit katastrofik të partisë së saj në zgjedhjet e landit të Hessenit, Angela Merkel merr vendimin kyç: Nuk do të rikandidojë më si kancelare, pas mbarimit të këtij mandati, ndërsa në More...

By albaniaplus On E hënë, Tetor 29th, 2018
0 Comments

Saimir Tahiri dorëzon në prokurori provën vendimtare

Ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri doli nga Prokuroria e e Krimeve të Rënda ku u shperh se kishte dorëzuar provën që ai e quajti deçizive. Saimir Tahiri: “Paraqita diçka që ka rëndësi deçizive More...

By albaniaplus On E hënë, Tetor 29th, 2018
0 Comments

Hillary Clinton: Dëshiroj të bëhem presidente

Hillary Clinton gjatë një eventi në New York la të hapur mundësinë se do të kandidojë përsëri në zgjedhjet e vitit 2020. Ajo tha para audiencës: “Do të dëshiroja të bëhesha presidente.” Clinton More...

By albaniaplus On E hënë, Tetor 29th, 2018
0 Comments

Nard Ndoka takohet me Ministrin e Brendshëm të Italisë, Matteo Salvini

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka është takuar në Itali me Zv/Kryeministrin dhe Ministrin e Brendshëm të Italisë, Matteo Salvini. Ndoka ka publikuar një foto në Facebook, ku shkruan se takimi More...