Date archive forGusht, 2018
By albaniaplus On E premte, Gusht 31st, 2018
0 Comments

Behar Sinani, shqiptari i komunës Jette : mirëqenie, siguri dhe sport!

Politikë e sport. Një kombinim sa i rrallë aq edhe i pamundur. Por jo për të gjithë. Behar Sinani, 33 vjeçar, me origjinë nga Shkupi, është mishërimi i përkryer i fjalës « Një mendje e shëndetshme More...

By albaniaplus On E premte, Gusht 31st, 2018
0 Comments

L’Espresso: Shqiptarët vijnë në Itali për të grabitur

L’Espresso revista e njohur italiane, në numrin e saj të fundit ka trajtuar aktivitetin e bandave kriminale të ardhura nga Europa Lindore që veprojnë në territorin italian. Mes tyre me një rol mjaft More...

By albaniaplus On E premte, Gusht 31st, 2018
0 Comments

“Duel në themel”, Gjetan Keta garon për kampion bote

Mbrëmja e 8 shtatorit në Dibër, në eventin e pagëzuar “Duel në themel” boksieri dibran, Gjetan Keta do të duelojë për titullin kampion bote. 35 vjeçari do të ndeshet në ring me boksierin More...

By albaniaplus On E premte, Gusht 31st, 2018
0 Comments

Aksident në Rrugën e Arbrit, plagosen rvndë 4 persona

Katër persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksident që ka ndodhur në segmentin e Rrugës së Arbërit në vendin e quajtur Vajkal. Sipas policisë një makinë Citroen me targa maqedonase SU 324 More...

By albaniaplus On E premte, Gusht 31st, 2018
0 Comments

Mos e quani veten gazetarë!

Nga Roland Qafoku Ju që përdridheni dhe jepni mend në ekrane, mos e quani veten gazetarë. Ju që jepni leksione nga mëngjesi në darkë se si duhet të jetë gazetaria, mos e quani veten gazetarë. Ju që kurrë More...

By albaniaplus On E enjte, Gusht 30th, 2018
0 Comments

Hidhet shorti i UEFA Champions League, grupi B më i forti

Është mbajtur në Monaco, shorti për fazën e grupeve të UEFA Champions Legue. Në zgjedhjen e ekipeve për këtë vit po merren dy ish-futbollistët Ricardo Kaka dhe Diego Forlan. “Grupi i hekurt” për More...

By albaniaplus On E enjte, Gusht 30th, 2018
0 Comments

Shqiptarët duhet të vendosin: Me të Mirën, apo me të Keqen

Karlo Bolino Kam punuar në Itali për vite me radhë duke u marrë me kriminalitetin dhe mafien. Kam provuar ankthin e kërcënimeve, frikën nga errësira kur, në mes të natës, kthehesh në shtëpi dhe je i More...

By albaniaplus On E enjte, Gusht 30th, 2018
0 Comments

Ambasada Amerikane në Tiranë: Kriminelët frikë nga drejtësia e vërtetë

Një akt frikacak, kështu e ka cilësuar ambasada amerikane në Tiranë, sulmin me armë ndaj banesës së prindërve të gazetares Klodiana Lala, ku ndodheshin dhe dy fëmijët e saj. Në reagimin zyrtar, publikuar More...

By albaniaplus On E enjte, Gusht 30th, 2018
0 Comments

Matteo Salvini kapet mat, puthje pasionante me bashkëshorten

Matteo Salvini al Lido. Il vicepremier e ministro dell’Interno Ë arrivato per incontrare la compagna Elisa Isoardi, presente alla serata inaugurale di Venezia 75, 29 agosto 2018. Alla terrazza Biennale, tra More...

By albaniaplus On E enjte, Gusht 30th, 2018
0 Comments

Artan Hoxha për rastin Lala: Ngjarja më ka shokuar

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka reaguar përmes një statusi në Facebook ndaj sulmit me armë në banesën e prindërve të gazetares Klodiana Lala. Në statusin e tij, Hoxha shpreh solidaritet me kolegen, More...