Date archive forNëntor 10th, 2017
By albaniaplus On E premte, Nëntor 10th, 2017
0 Comments

Maçoku që nuhat vdekjen quhet Oskar

Maçoku Oscar ka një aftësi të pabesueshme – të nuhat dhe ndjej kur dikush do të vdesë. Në fakt ky maçok jeton në shtëpinë e pleqve, dhe mbi 50 raste janë dokumentuar kur ka qëndruar afër pacientëve More...

By albaniaplus On E premte, Nëntor 10th, 2017
0 Comments

10 kuriozitete më të rralla në botë

1. Femra që ka lindur më shumë fëmijë është një ukrainase. Ajo ka lindur 69 fëmijë, nga të cilët vetëm dy i kishin vdekur gjatë lindjes. 2. Bethoveni para se të kompozonte fuste kokën në ujë. Anjshtanji More...

By albaniaplus On E premte, Nëntor 10th, 2017
0 Comments

Strakosha në “syrin” e Juventusin

Tomas Strakosha po kalon një formë të mirë me Lacio-n dhe kjo ka rënë në sytë e shumë klubeve europiane që shikojnë tek ai të ardhmen e katërkëndëshit të tyre. Numri 1 i Lacio-s është kthyer në More...

By albaniaplus On E premte, Nëntor 10th, 2017
0 Comments

Trump nuk do të takohet me Putin

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk do të zhvilloj takim formal me presidentin rus, Vladimir Putin, gjatë samitit të Azisë Juglingdore në Vietnam. “Nuk ka pasur asnjë More...

By albaniaplus On E premte, Nëntor 10th, 2017
0 Comments

Kryemadhi takon Hahn për zhvillimet e fundit politike

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me Komisionerin për Zgjerim në BE Johanes Hahn. Takimi është zhvilluar në zyrën e grupit të kryetarit të grupit parlamentar në Kryesinë e Kuvendit. Sipas More...