Date archive forNëntor 9th, 2017
By albaniaplus On E enjte, Nëntor 9th, 2017
0 Comments

ISIS humb bastionin e fundit në Siri

Refugjatë sirianë në lagjen Kucukpazar në Stamboll, Turqi. (Gurcan Ozturk, Afp)Ushtria e Sirisë dhe aleatët e saj kanë rimarrë kontrollin e Albu Kamalit, bastionit të fundit të madh të grupit militant More...

By albaniaplus On E enjte, Nëntor 9th, 2017
0 Comments

Treshja sulmuese më “vrasëse” në Europë

Askush nuk i ka shkuar mendja por treshja e sulmit të Lyonit ka shënuar më shumë gola në 5 ligat më të mëdha evropiane. Fekir, Mariano dhe Depay krysojnë këtë listë me 26 gola në total ndërsa në vendin More...

By albaniaplus On E enjte, Nëntor 9th, 2017
0 Comments

Kapet banda e hajdutëve në Tiranë, vodhën 6 banesa

Policia e Tiranës ka goditur një grup të cilët kryenin vjedhjen e banesave në zona të ndryshme të kryqytetit. Në pranga janë vënë tre persona për të cilët është provuar me dokumenta ligjore se janë More...