Date archive forNëntor 7th, 2017
By albaniaplus On E martë, Nëntor 7th, 2017
0 Comments

Yee: Serbia të vazhdojë me hapa më të shpejtë dialogun me Kosovën

Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan Hoyt Brian Yee, ka porositur Prishtinën dhe Beogradin se dialogu ndërmjet dy shteteve duhet të vazhdojë dhe atë në hapa më të shpejtë se tani. “Ka filluar një dialog More...

By albaniaplus On E martë, Nëntor 7th, 2017
0 Comments

Xhaçka: Radarët funksionalë, akzuat shpifje të opozitës

E pyetur nga deputetët demokratë në Komisionin e Sigurisë, Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, ka hedhur poshtë akzuat duke deklaruar se radarët që monitorojnë hapësira ajrore dhe detare kanë qenë gjatë More...

By albaniaplus On E martë, Nëntor 7th, 2017
0 Comments

Kryemadhi: Qeveria duhej të kishte rënë

Për kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi, në një vend normal qeveria do të kishte rënë pas ngjarjeve të rënda të regjistruar së fundmi. E ftuar në emisionin “Debati në Channel One”, të gazetarit Roland More...

By albaniaplus On E martë, Nëntor 7th, 2017
0 Comments

Itali-Suedi, shiten 65 mijë bileta për ndeshjen e play off

65 mijë bileta janë shitur për ndeshjen Itali-Suedi, që do të luhet të hënën e ardhshme në stadiumin “San Siro” të Milanos, ndeshja e kthimit për play off-in kualifikues për Botërorin 2018 në Rusi. “Duhet More...