Date archive forTetor, 2017
By albaniaplus On E martë, 31 Tetor, 2017
0 Comments

Rama për revistën franceze: Kur të tërhiqem nga politika do dizenjoj rroba

Revista prestigjioze “WWD” i ka kushtuar një artikull të gjatë kryeministrit shqiptar Edi Rama. David Moin e ka titulluar artikullin “Stili i pazakontë i kryeministrit shqiptar”, he e ka nisur këtë More...

By albaniaplus On E hënë, 30 Tetor, 2017
0 Comments

Intervista/ Saimir Tahiri tregon jeten nen hetimin e drejtesise

Moderatori i emisionit ‘Top Story’, Sokol Balla ka menduar të zhvillojë një intervistë ndryshe me ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, i cili është në akuzë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për More...

By albaniaplus On E hënë, 30 Tetor, 2017
0 Comments

Kastro Zizo, ka krasitur ullinj në Itali

Këngëtari i njohur Kastro Zizo ka bërë disa deklarata tepër interesante i ftuar në emisionin “Thumb” në ABC news. Kastro ka folur për të kaluarën e tij ku edhe ka treguar për një dite pune që ka More...

By albaniaplus On E hënë, 30 Tetor, 2017
0 Comments

Tahiri falënderon për urimet me spotin e CNN për të vërtetën

Ish-ministri Saimir Tahiri feston sot 38-vjetorin e lindjes. Një ditëlindje e festuar në një situatë të tensionuar për shkak të dosjes “Habilaj”, dhe situatës ku ai është gjendur. Por, pavarësisht More...

By albaniaplus On E hënë, 30 Tetor, 2017
0 Comments

Inaugurohet mga Lu dhe Vlahutin selia e Vetingut

Institucionet e Vetingut më në fund do të kënë një godinë të tyren. Ndërtesa e ish-Lidhjes së Shkrimtarëve dhe artistëve në rrugën e Kavajës në Tiranë do jetë tashmë shtëpia e procesit më të More...

By albaniaplus On E hënë, 30 Tetor, 2017
0 Comments

Përcillet për në banesën e fundit trupi i pajetë i Adelajdës

Në orën 14:00 të ditës së sotme është përcjellë për në banesën e fundit trupi i pajetë i Adelajda Xhamanit. Pas homazheve të mbajtura në kinemanë e qytetit të Kavajës, miq, të afërm dhe qytetarë More...

By albaniaplus On E hënë, 30 Tetor, 2017
0 Comments

Historiku i taksës së pronës në Shqipëri

Si tatoheshin banesat dhe trojet para vitit ’45! Si u detyrua qeveria në vitin 1931 të diferenconte ndërtesat për banim nga ato për biznes Tatimi mbi ndërtesa e troje, deri në vitin 1921 ushtrohej sipas More...

By albaniaplus On E hënë, 30 Tetor, 2017
0 Comments

Digjet makina e shefit të task-force së OSHEE-së

Makina e shtetasit Artur Saraçi, shef i task-force në OSHEE, Shkodër është djegur mesditën e sotme.  Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë për të nisur hetimet mbi ngjarjen e More...

By albaniaplus On E hënë, 30 Tetor, 2017
0 Comments

Albi Nako tregon mesazhin e fundit që i dërgoi Klaudia Pepa

Divorci i papritur i dy balerinëve të njohur dhe deklarata e “Vëllait të madh” ka bërë të gjithë të flasin për Klaudia Pepën dhe Albi Nakon. Albi është pyetur nga ‘Thumb’ se cili ishte mesazhi More...

By albaniaplus On E hënë, 30 Tetor, 2017
0 Comments

Helodin Bendo, Drejtori i ri i SHISH

Pas dorëheqjes së kreut të Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi Lika, vjen edhe emërimi i ri. Mësohet se pasi kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim 30 minutesh me Presidentin e Republikës, Ilir More...