Date archive forTetor, 2016
By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 19th, 2016
0 Comments

Ndahet nga jeta Safet Berisha, ish kapiteni legjendar i Partizanit

Ndahet nga jeta Safet Berisha ish kapiteni legjendar i Partizanit. Ai humbi jetën mëngjesin e sotëm në moshën 66 vjeçare pasi vuante së fundi nga një sëmundje e rëndë në shtetin fqinj Itali në qytetin More...

By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 19th, 2016
0 Comments

Krijohet partia partinë më e re në vend, Sfida për Shqipërinë

Problemet e shumta që nuk po gjejnë zgjidhje si dhe largimi i të rinjve nga vendi janë arsyet që një grup qytetarët të angazhuar në jetën publike thonë se i nxitën të krijojnë partinë më të re në More...

By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 19th, 2016
0 Comments

Aksidentohen policët e burgut të Drenovës,1 i vdekur

Një efektiv i burgut të Drenovës ka humbur jetën në një aksident automobilistik dhe katër të tjerë mbetën të plagosur. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në afërsi të fshatit Plasë dhe sipas burimeve More...

By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 19th, 2016
0 Comments

50 kuriozitetet që mahnitën botën

1. Femra që ka lindur më shumë fëmijë është një ukrainase. Ajo ka lindur 69 fëmijë, nga të cilët vetëm dy i kishin vdekur gjatë lindjes. 2. Fëmija më i rëndë në botë është lindur në vitin More...

By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 19th, 2016
0 Comments

Clinton dhe Trump bëhen gati për debatin e fundit televiziv

Hillary Clinton dhe Donald Trump do të debatojnë sot në mbrëmje për herë të fundit, 20 ditë nga zgjedhjet presidenciale amerikane, për të cilat mbetet favorite kandidatja demokrate. Ashtu si gjatë dy More...

By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 19th, 2016
0 Comments

Une jam shqiptar kosove

Une jam shqiptar kosove sepse stergjysherit e mi kane dhene shpirtin per kete vend . Une jam shqiptar kosove sepse stergjysherit e mij nuk shihnin kufij mes Shqiperise. Une jam shqiptar kosove sepse e kam njohur More...

By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 19th, 2016
0 Comments

Operacion ndërkombëtar në 52 shtete, sekuestrohen 2. 4 ton kokainë

Një operacion i koduar “Ciconi Alba” është ndërmarrë mes 52 shteteve, përfshirë dhe Shqipërinë, duke arrestuar 314 persona të dyshuar si anëtarë të bandave kriminale. Operacioni ndërkombëtar More...