Date archive forJanar, 2016
By albaniaplus On E premte, Janar 29th, 2016
0 Comments

Shqiptari Lufaj, më i kërkuari i Europol

Europol, zyra e policisë kriminale, e cila ka për qëllim të lehtësojë shkëmbimin e informacionit brenda BE-së, ka vënë në internet të premten në mëngjes një faqe të përkthyer në 17 gjuhë të More...

By albaniaplus On E hënë, Janar 18th, 2016
0 Comments

‘Shkëlqimi i Gjermanisë, realiteti i Shqipërisë’

Gazeta zvicerane “Neue Zürcher Zeitung” në një artikull të saj i kushton vëmendje emigracionit në Shqipëri, të cilin shumë shqiptarë e shohin si shpresën e vetme për një jetë më të mirë, por More...

By albaniaplus On E diel, Janar 17th, 2016
0 Comments

Rrëfimi prekës i Fiorit: Më vinte turp se mami shiste në rrugë

Moderatorja e emisionit investigative “Fiks Fare”, Fiori Dardha, ka shprehur shqetësimin e saj lidhur me një çështje aktuale nëpërmjet një postimi në Instagram. Gazetarja është shprehur shumë More...

By albaniaplus On E diel, Janar 17th, 2016
0 Comments

Dashuria e një babai nuk buron nga lutja, por nga shpirti

Dashuria e një babai nuk buron nga lutja, por nga shpirti! A mund ta dua vajzën time sepse për këtë më lutet nëna e saj? A mund ta dua vajzën time sepse kështu më mëson ta dua nëna e saj? Jo për asnjërën More...

By albaniaplus On E diel, Janar 17th, 2016
0 Comments

Reforma në drejtësi pritet të dominojë sesionin e ri të Parlamentit

Nesër të nisë sesionin e ri parlamentar për vitin 2016. Seanca e parë parlamentare është thirrur në orën 17:00, ndërkohë pritet që mbledhja të jetë thjeshtë proçedurale. Sipas njoftimit për shtyp More...

By albaniaplus On E diel, Janar 17th, 2016
0 Comments

Plagoset me thikë gjyqtari Artan Gjermeni

Gjyqtari Artan Gjermeni është plagosur me thikë gjatë orëve të mbrëmjes së kësaj të diele nga persona ende të paidentifikuar në kryeqytet. Mësohet se gjyqtari është goditur 4 herë me thikë, ndërsa More...

By albaniaplus On E diel, Janar 17th, 2016
0 Comments

Turistët dimëror në Valbonë dhe Voskopojë

Valbona dhe Voskopoja mbeten dy destinacionet kryesore të turistëve në këtë sezon dimëror. I preferuar për turistët është edhe Thethi por për shkak të infrastrukturës jo të mirë numri i tyrë këtë More...

By albaniaplus On E diel, Janar 17th, 2016
0 Comments

Dibra bllokohet nga bora

Zonat malore në Qarkun e Dibrës si Kala e Dodes, Selishte, Lure janë të bllokuara. Eshtë tentuar disa herë pastimi i akseve me borëpastruese por pa rezultuar. Raportohet që trashësia e dëborës ka arritur More...