Date archive forDhjetor, 2015
By albaniaplus On E premte, Dhjetor 11th, 2015
0 Comments

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në Tiranë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg viziton për herë të parë Tiranën. Në orën 10:50 Stoltenberg u prit me ceremoni shtetërore nga kryeministri Edi Rama. Në axhendën e vizitave të tij, More...

By albaniaplus On E enjte, Dhjetor 10th, 2015
0 Comments

Rikthehet ne ekran Aida Shtino

Aida ka qenë e impenjuar me takime dhe projekte të ndryshme të cilat qëllim kryesor kishin rikthimin e saj në ekran. Edhe pse në muajin qershor u duk se ajo do të përfshihej në politikë teksa u shfaq në More...

By albaniaplus On E enjte, Dhjetor 10th, 2015
0 Comments

Berisha për Imzot Rrok Mirditën: Kombi humbi një nga burrat më të shquar

Në homazhet që u zhvilluan sot në nder të kreut të Kishës Katolike Imzot Rrok Mirdita në katedralen e Shën Palit ishte i pranishëm edhe ish-kryeministri Sali Berisha. Ai shprehu keqardhjen e tij për humbjen More...

By albaniaplus On E enjte, Dhjetor 3rd, 2015
0 Comments

Zbardhen bisedat e xhihadistëve shqiptarë

Publikohet përgjimet e 3 shtetasve kosovarë dhe njëri maqedonas të arrestuar dje gjatë operacionit “Van Dam” të kryer njëkohësisht në Kosovë dhe Itali. Në një prej bisedave të kryera në Inbox More...

By albaniaplus On E enjte, Dhjetor 3rd, 2015
0 Comments

Peza: Basha dha lejen për pallatin në gjyq me ambasadën zvicerane

Alfred Peza, ka publikuar sot lejen e ndërtimit të dhënë nga Lulzim Basha për një objekt në qendër të Tiranës, vetëm 6 ditë para largimit nga posti i kryebashkiakut. Sipas deputetit socialist, leja skandaloze More...