Date archive forNëntor, 2015
By albaniaplus On E martë, Nëntor 3rd, 2015
0 Comments

Vetitë kuruese të Hurmës (kakisë)

Është frut i stinës dhe gjendet lehtë ndaj mos e kurseni. Në mjekësinë popullore përdoren pothuajse të gjitha pjesët e bimës, fruta, gjethet, degët. Ajo përdoret e freskët, e thatë, përgatitet reçel, More...

By albaniaplus On E martë, Nëntor 3rd, 2015
0 Comments

Nesër do qëlloj dhe unë me vezë

Nga Bledi Mane-Public Enemy Sot, do Zoti e na kalon rroga shpejt se do dal në lagje e do bëj shopping. Shopping të fuqishëm fare. Jo një kokër por do blej kufeta të tëra me vezë. Do e masakroj lekun e do More...

By albaniaplus On E martë, Nëntor 3rd, 2015
0 Comments

Lihen të lirë tetë studentët e ndaluar nga policia

Pas rreth 7 orësh, 8 studentët e ndaluar nga policia per goditje me sende te ndryshme ndaj automjetit te kryeministrit Rama teksa dilte nga Fakulteti i Shkencave Sociale pas nje takimi me biznesin, janë lënë More...

By albaniaplus On E martë, Nëntor 3rd, 2015
0 Comments

“Amnesty International”: Dënon BE-në për mbytjen e anijeve në Egje’

Filiali grek i ”Amnesty International” dënoi sot apatinë dhe mungesën e vullnetit politik të Bashkimit Evropian dhe Greqisë, pasi 86 imigrantë kanë humbur jetën apo rezultojnë të zhdukur në brigjet More...

By albaniaplus On E martë, Nëntor 3rd, 2015
0 Comments

Sadije Berisha: Ja si u publikuan fotot me Shkëlzenin

Në një intervistë për ‘albaniaplus’ Sadije Berisha, sqaron mbi publikimin e fotografive me ish-bashkëshortin e saj Shkëlzen Berisha. Ajo flet për jetën e saj aktuale, me djalin e ish-kryeministrit dhe More...