Date archive forDhjetor, 2014
By albaniaplus On E mërkurë, 17 Dhjetor, 2014
0 Comments

Rama-Li Keqiang: Marrëdhëniet mes dy vendeve të shkëlqyera

Kryeministri Edi Rama kërkoi sot nxitjen e bashkëpunimit në bujqësi dhe rritjen e investimeve kineze në energji dhe infrastrukturë. Sipas zyrës së shtypit pranë kryeministrisë, gjatë një takimi dypalësh More...

By albaniaplus On E martë, 16 Dhjetor, 2014
0 Comments

Dekomunistizimi i shoqërisë dhe çmitizimi i Enver Hoxhës

  Kreu i PS Orikum, Artan Bedini Artan Bedini Në çdo fundjavë si shumë të tjerë besoj, bëj një vizitë në shtëpinë e prindërve në fshat për t’i parë apo përshëndetur meqë edhe kohën tashmë More...

By albaniaplus On E martë, 16 Dhjetor, 2014
0 Comments

Policia dhe OSHEE vijojnë aksionin kundër vjedhjes së energjisë

Policia e Shtetit dhe OSHEE bëjnë me dije në deklaratën e përditshme për mediat se edhe gjatë ditës së sotme ka vijuar  puna e tyre e përbashkët në të gjithë vendin  për evidentimin dhe vënien More...

By albaniaplus On E premte, 5 Dhjetor, 2014
0 Comments

Moska përpiqet të bashkojë regjimin dhe opozitën siriane

Rusia kërkon të bashkojë regjimin dhe grupet e ndryshme të opozitës siriane që të fillojnë negociata serioze që t’i japin fund luftës në vend, njoftoi sot një ministër rus i ngarkuar me këtë dosje. Disa More...

By albaniaplus On E premte, 5 Dhjetor, 2014
0 Comments

Ahmetaj: Reformat janë të domosdoshme

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, mori pjesë në Konferencën e Parë Ekonomike me temë “Udhëkryqet e Ekonomisë Shqiptare”, organizuar nga Fakulteti i Ekonomisë More...