Date archive forKorrik, 2014
By albaniaplus On E diel, Korrik 27th, 2014
0 Comments

Ekspertët holandezë dhe australianë anullojnë punimet

Policët e paarmatosur holandezë dhe australianë të pranishëm në lindje të Ukrainës anulluan sot zhvendosjen e tyre drejt vendit të rrëzimit të avionit MH17 për shkak të luftimeve, njoftoi një përgjegjës More...

By albaniaplus On E diel, Korrik 27th, 2014
0 Comments

Kolumbiani Falcao do të luajë javën e ardhshme ne Emirates Cup

Sulmuesi i mirenjohur i Monaco, kolumbiani Radamel Falcao, i demtuar rende ne gjurin e djathte ne fund e janarit 2014, do te luaje ne Emirates Cup, qe Monaco do te diskutoje ne Londer javen e ardhshme, beri More...

By albaniaplus On E diel, Korrik 27th, 2014
0 Comments

Pse 4 vjet për të zbuluar vjedhjen në BSH?!

Fatos Mahmutaj Vjedhja e rreth 4.3 milion eurove në Bankën e Shqipërisë nga ana e punonjësve të saj nuk është skandali i vetëm në këtë institucion. Prej vitesh, ose me saktë që në fillim te viteve More...

By albaniaplus On E premte, Korrik 25th, 2014
0 Comments

Asgjësohen 5941 rrënjë kanabis sativa

5941 rrënjë kanabis sativa u sekuestruan ditën e sotme në Shkodër, në sajë të një operacioni të ndjekur nga policia e qytetit për asgjësimin e bimëve narkotike. Policia e Shkodrës ka evidentuar 25 More...

By albaniaplus On E hënë, Korrik 21st, 2014
0 Comments

PD: Rama hakmerret ndaj Tiranës

Partia Demokratike, nëpërmjet deputetit Gerti Bogdani, denoncoi planet e kryeministrit Edi Ramës për qendrat e qyteteve dhe akuzon për bllokimin e gjithë projekteve zhvilluese të kryeqytetit. Bogdani u shpreh More...

By albaniaplus On E enjte, Korrik 17th, 2014
0 Comments

Bledi Taska: Ka Vlorë edhe në Boston

*Flora Nikolli\ATSH Bledi Taska është sot doktor i shkencave në ekonomi dhe punon si konsulent pranë Analys Group në SHBA. Në Amerikë mësoi të thotë se nuk e di diçka dhe duhet ta mendojë, ose ta studjojë, More...

By albaniaplus On E enjte, Korrik 17th, 2014
0 Comments

Obama: Stop dhunës mes Izraelit dhe Hamasit

Presidenti amerikan, Barack Obama deklaroi se SHBA-ja do të shfrytëzojë marrëdhëniet e saj diplomatike që të sigurojë një marrëveshje për ndërprerjen e zjarrit dhe dhunës mes Izraelit dhe Hamasit në More...

By albaniaplus On E enjte, Korrik 17th, 2014
0 Comments

Liderët e BE-së nuk arrijnë marrëveshje për postet kyçe në union

Liderët e Bashkimit Evropian nuk arritën të emërojnë shefin e ardhshëm të politikës së jashtme dhe sigurisë të BE-së, që do ta zëvendësonte baroneshën Catherine Ashton si dhe pasardhësin e e kryetarit More...

By albaniaplus On E enjte, Korrik 17th, 2014
0 Comments

Ja vendet që flasin më mirë anglisht në europë

Se italianët nuk flasin anglisht shumë  mirë është e njohur.  Shqipëria në renditjen e mëposhtëme është gjithashtu e vendosur keq. Por kush janë më të mirët dhe më të keqët në Evropë? Kjo More...

By albaniaplus On E enjte, Korrik 17th, 2014
0 Comments

Samaras dhe Merkel diskutojnë ecurinë pozitive të ekonomisë greke

Në një klimë pozitive, sipas burimeve qeveritare, është zhvilluar takimi i kryeministrit grek, Antonis Samaras me kancelaren gjermane, Angela Merkel, pak para fillimit të samitit të BE në Bruksel. Burimet More...