Date archive forTetor, 2013
By albaniaplus On E enjte, Tetor 31st, 2013
0 Comments

Hashashi i Lazaratit sëmur punëtorët

Ndërsa prodhimi i hashashit në Lazarat është kthyer në një industri që prodhon qindra milionë euro, punëtorët e krahut po vuajnë pasojat e përpunimit të drogës. Dhjetëra gra e vajza të reja kanë More...

By albaniaplus On E enjte, Tetor 31st, 2013
0 Comments

Shkarkohen shefat e policisë së Durrësit dhe Shijakut

Ndryshmet të tjera janë bërë në policinë e Durrësit, ku ditën e sotme me urdhër të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri janë shkarkuar shefi i komisariatit të Durrësit dhe atij të Shijakut. Ministria More...

By albaniaplus On E enjte, Tetor 31st, 2013
0 Comments

Femrat me të pasme të mëdha më të zgjuara e të shëndetshme

Shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit kanë zbuluar se femrat me të pasme me madhësi mbi mesataren, nuk janë vetëm më shumë inteligjente por edhe më rezistuese ndaj sëmundjeve. Sipas rezultateve More...

By albaniaplus On E enjte, Tetor 31st, 2013
0 Comments

Berisha-Ramës: Kur do t’ia vësh minat, pallatit të zonjës tënde të fundit

Seanca e sotme parlamentare u karakterizua nga debate të forta midis palëve, në lidhje me operacionin e fundit të policisë për mbylljen e lojërave të fatit. Replika dhe kundër replika u zhvilluan dhe midis More...

By albaniaplus On E enjte, Tetor 31st, 2013
0 Comments

Një shërbim fotografik nënujor në Eilat, Izrael

Një shërbim fotografik në Eilat, Izrael. (Gabriel Rif, Reuters/Contrasto)del mar Rosso, a Eilat, in Israele. (Gabriel Rif, Reuters/C  More...

By albaniaplus On E enjte, Tetor 31st, 2013
0 Comments

Ashton fton Kosovë-Serbi të zgjidhin mosmarrëveshjet për zgjedhjet lokale

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, u ka bërë thirrje dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Qeverisë së Serbisë, që edhe sot t’i zgjidhin të gjitha çështjet e hapura lidhur me More...

By albaniaplus On E enjte, Tetor 31st, 2013
0 Comments

Jep dorëheqjen Drejtori i sapoemëruar i Policisë së Burgjeve, Enrik Sulejmani

Drejtori i sapoemëruar i Policisë së Burgjeve, Enrik Sulejmani, ka dhënë dorëheqjen. Dorëheqja erdhi menjëherë pas akuzave të opozitës për implikim të tij në trafikun e klandestinëve në Rinas. Letra More...

By albaniaplus On E enjte, Tetor 31st, 2013
0 Comments

Mbetjet kimike të Sirisë mund të vijnë në Shqipëri

Ditët e fundit është diskutuar nga se Shqipëria mund të jetë vendi ku do të depozitohen mbetjet kimike që dalin nga demontimi i armëve kimike në Siri. Siç shkruan gazetari Jeffrey Lewis në blogun e More...

By albaniaplus On E enjte, Tetor 31st, 2013
0 Comments

New York, jo më duhan në moshë 18-vjeçare

New York vendosi të rrisë moshën e konsumimit të duhanit. Në mbledhjen e Këshillit,u votua që konsumimi i cigares, ligjërisht të fillojë në moshën 21-vjeçare dhe jo më, në moshën 18-vjeçare, siç More...

By albaniaplus On E enjte, Tetor 31st, 2013
0 Comments

OSBE: Shqipëria ka bërë përparim domethënës

Në raportin për Shqipërinë të paraqitur pra Këshillit të Përhershëm të OSBE-së, kreu i prezencës së kësaj organizate në Tiranë, theksohet se, vendi ka shënuan një përparim domethënës pavarësisht More...