Publikuar Ne: 6 Qershor 2014
77 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Zv.Ambasadori amerikan provon makinat që iu dhuruan Shqipërisë

ambasadori iZëvendës Ambasadori i Shteteve të Bashkuara Henry Jardine ka provuar makinat që iu dhuruan Policisë së Shtetit Shqiptar nga Zyra për Kontrollin e Eksportit dhe Sigurinë e Kufijve.

Jardine përgëzoi Shqipërinë për punën e deritanishme në sigurimin e kufijve dhe e konsideroi këtë dhuratë, si një provë të mëtejshme të vendosmërisë për të ndihmuar Shqipërinë në arritjen e synimeve evropiane; ai shprehu mbështetjen e mëtejshme të ambasadës për Policinë Kufitare në parandalimin e trafiqeve të paligjshme.

 

SHBA i ka dhuruar Policisë Kufitare, tre automjete për patrullim dhe pajisje të tjera për shërbimet e saj me një vlerë prej 54 mijë dollarësh.

 

78 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok